Server update přináší nové možnosti režimu Gun Master

před 5 roky
0

Poslední server update proběhl na konzolích minulý týden a od včerejšího rána probíhá také na PC. Mezi hlavní změny patří možnost upravit si režim Gun Master podle vlastních představ, PC hráči se dnes také dočkali updatu herního klienta. Více informací dále.

Seznam změn serverové aktualizace:

1) DO REŽIMU GUN MASTER PŘIDÁNO PĚT NOVÝCH SKUPIN ZBRANÍ

Postřehli jsme diskuze komunity, která si žádala přidání možnosti nového seskupení zbraní v režimu Gun Master. Správcům (majitelům) serverů nyní dáváme příležitost vybrat si v režimu Gun Master z pěti nových možných nastavení toho, jak se budou ve hře zbraně postupně odemykat. Každé z těchto pěti nastavení přináší do herního režimu Gun Master oživení hratelnosti – jak v Close Quarters, tak v Aftermath. Nová podoba celkového výběru nastavení je tedy následovná: normální (výchozí nastavení), normální v opačném pořadí, lehké zbraně, těžké zbraně, pistole, odstřelovačské nebe, americké ruční zbraně, ruské ruční zbraně a evropské ruční zbraně.

Obrácené pořadí výchozího nastavení změní pořadí všech zbraní s výjimkou nože – ten stále zůstává na konci. Nastavení „lehké zbraně“ bude lahůdkou pro milovníky zbraní osobní ochrany (PDW), půjde tedy o velice rychlou akci. Nastavení „těžké zbraně“ jsme přidali speciálně pro milovníky zbraní útočníka (medika) a podpory. Pro větší efekt jsme také před finální „kill“ nožem přidali C4ku. Nastavení „pistole“ je, jak už název napovídá, vytvořeno s ohledem na všechny Battlefield fandy pistolí. Hra je v tomto nastavení pochopitelně o něco pomalejší, než v ostatních nastaveních. Odstřelovačské nebe nabízí výzvu pro všechny zkušené snipery, kteří chtějí ukázat svůj aim a nakonec zazářit s kuší, kterou jsme do Gun Mastera přidali spolu s vydáním DLC Aftermath. Ruční zbraně americké, ruské a evropské nabídnou unikátní postupné odemykání zbraní typických (či vyráběných) pro danou frakci.

Věříme, že si nová nastavení Gun Mastera užijete. Dejte nám v komentářích vědět, jak jste s nimi spokojeni.

2) NOVÁ FUNKCE PRO „RYCHLOU HRU“
Od teď je možné zahájit rychlou hru i v módech hardcore nebo pouze pěchota (pouze pro PC).

3) MÉNĚ NEŽ 4 HRÁČI NA SERVERU = „PŘEDKOLO“
Pokud nastane situace, kdy jsou na serveru méně než 4 hráči, hra se přepne do režimu čekání na více hráčů (=předkolo). Nedojde ke smazání nabytých bodů, před přechodem do „předkola“ se hra ukončí a odešle se klasický Battlereport.

4) OPRAVA CHYBY PŘI ZNEŠKODŇOVÁNÍ STANIC M-COM
Nastavili jsme limit pro aktivaci a deaktivaci zneškodnění M-COM stanice, abychom předešli umělému nahánění bodů. Nyní máte během 180 sekund pouze 6 pokusů (na jednoho hráče).

Matchmaking – jak funguje?

Postupem času se objevilo několik nedorozumění ohledně toho, jak funguje systém automatického vyhledávání rychlé hry. Vynasnažíme se vám to tedy vysvětlit.

Aby na váš server dorazili hráči prostřednictvím matchmakingového nástroje, musíte splnit následující:

1)    Maximální počet hráčů na serveru se od počtu hráčů preferovaného herního režimu nesmí lišit o více než 25%, v praxi to tedy znamená, že server s velkou Conquest mapou (pro 64 hráčů) a zároveň mapou pro Tank Superiority (24 hráčů) v rotaci nebude matchmakingovým systémem zaznamenán a hráči se na něj nedostanou.

2)    Na konzolích musíte provozovat server na nastavení „normální“, na PC může být server v nastavení „hardcore“, „pouze pěchota“ i v normálním nastavení.

3)    Počet tiketů musí být mezi 50% a 1000%.

PC hráči si mohou validitu svého serveru pro matchmaking ověřit zadáním konzolového příkazu „serverinfo“. Poslední hodnota vám řekne, jestli je matchmaking na vašem serveru aktivní, nebo ne. Zároveň musí být na vašem serveru alespoň jeden hráč, jinak k serveru matchmakingový nástroj další hráče nepošle.

Aktualizace PC klienta
Včera proběhla také aktualizace PC klienta. Jde o stejnou aktualizaci, která proběhla minulý týden na konzolích. Obsahuje početné opravy a nové funkce – kompletní změny tady.

Nejčtenější

Výběr