Wygładzanie danych sieciowych

makler74
PL Zwerbowany: 2013-02-09
2013-04-04 17:53 , edytowano 2013-04-04 17:54 autor: makler74
Witam
Czy ktoś mi powie o co w tym tak naprawdę chodzi..?? Jest takie coś w opcjach gry--->rozgrywka--->"wygładzanie" danych sieciowych
BlackKilll
ES Zwerbowany: 2011-11-12
2013-04-04 18:05
pewnie jakas anomalia w tłumaczeniu na pl
x-Szaty-x
PL Zwerbowany: 2011-10-25
2013-04-04 18:06 , edytowano 2013-04-04 18:07 autor: x-Szaty-x
Prosty mechanizm, mały ping - mała wartość, duży ping - duża wartość, ale generalnie z umiarem, najlepiej potestować różne ustawienia.
Nie ma uniwersalnego ustawienia, choć jak nie wiesz, co z tym zrobić to lepiej nie ruszać, lub mieć ustawiona małą wartość.
OnePortal.pl - Twój portal, wejdź i dołącz. Forum o sprzęcie - http://oneportal.pl/forum/
SilveRrr_EzRa
PL Zwerbowany: 2012-04-07
2013-04-04 19:38
Kiedyś się tym bawiłem. Dziadostwo spowodowało, że żołnierze np. po oberwaniu upadając poruszali się "klatkowo". Nie było płynnego upadku tylko tak, jakby byli cholernie zlagowani. Podobno ma to na celu odciążenie sieci i poprawę jakości połączenia w przypadku wolniejszego internetu użytkownika. Ale nic sobie nie dam obciąć za tę informację :D
A po co mie podpis na forum? XD
Victiv
PL Zwerbowany: 2012-12-24
2013-04-04 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=gkIBTuwBfs0 [youtube.com]
"Jeśli istnieje zbrodnia doskonała to nigdy sie o niej nie dowiemy"
RoShkoShny
PL Zwerbowany: 2012-02-09
2013-04-05 15:56
Ja tam mam 100MB/s i na 0% i tak lagują,zabijają za ścianą itp
zapałka
MisTeX7
PL Zwerbowany: 2012-03-26
2013-04-06 09:18
mam 600MB/s to ustawić na 0 pół czy jak ? ping w grze od 30 do 70
★ Play Hard Go Pro ★
Cobra_o7o
PL Zwerbowany: 2011-10-26
2013-04-06 11:22
Ma to bardzo podobne działanie jak prognozowanie pozycji samochodu na ekranie GPS.
Można to regulować w pewnym stopniu, kompensując opóźnienie wynikające z szybkości działania systemu.
By urządzenie pokazywało jak najbardziej adekwatną do rzeczywistości pozycję możesz dodać np. 1,5 sekundy co poskutkuje "dodaniem" przez system iluś tam metrów do pozycji odczytanej z satelitów. Powinien dodać tym więcej im szybciej jedziesz.

Czym to skutkuje, przykład z założeniem że przy 1 sekundzie korekty, jadąc szybko pozycja jest pokazywana prawidłowo.
Jadąc bardzo szybko pozycja na ekranie będzie "spóźniona" do tej w rzeczywistości - czyli strzelasz we wroga, który faktycznie jest już obok tej pozycji, którą widzisz.
Jadąc powoli system przeszacuje pozycję i urządzenie pokaże pozycję pojazdu "na wyrost", w miejscu, w którym dopiero się znajdzie za chwilę - czyli strzelając do wroga, strzelasz tam gdzie wróg dopiero się znajdzie.
Na Twoją pozycję w grze też zapewne ma to wpływ, przynajmniej logika tego wymaga.
Wszystko się dzieje przy założeniu przemieszczania się samochodu po linii prostej, gdy skręci wszystko się skomplikuje.
W grze szybkości samochodu odpowiada ping. Szybkość łącza ma mniejsze znaczenie, przesyłanych danych nie ma tyle żeby wymagało łącza z mnóstwem megabitów.
I ogólnie, ping mały, wygładzanie małe, ping wysoki, wygładzanie duże.

Najlepiej ustawiać poziom wygładzania do każdego serwera z osobna lub np. wchodzić na takie o podobnym pingu.
A poziom wygładzania "wybadać" regulując parametr i testując na jednym i tym samym serwerze.
Z porad, które znalazłem w necie różne rzeczy wynikają i nie sprawdziły mi się tak jak własne próby.
Oczywiście wynik tego jest bardzo subiektywny ale o to chodzi, co widzimy tak na prawdę i jakie są tego skutki ;)