Wszystkie publikowane rozwiązania problemów z BF3

kopytkipl
PL Zwerbowany: 2011-10-31
2013-01-28 13:54 , edytowano 2013-01-28 13:56 autor: kopytkipl
DXGI_ERROR_DRIVER_INTERNAL_ERROR: An internal driver error occured.. GPU: "NVIDIA GeForce
Zmienilem ustawienia karty graficznej na srednie i poszło dzial
variable settings at medium graphics card
I work after the change
Fringill
PL Zwerbowany: 2012-12-27
2013-01-29 16:20
Problem z zawieszaniem systemu i buczeniem w głośnikach w czasie gry w Battlefielda rozwiązany. W biosie wyłączona zintegrowana karta dźwiękowa Realteka, a włożona Sound blaster audigy na slot pci. Od tej pory zero zawieszeń.
System Windows 7 x64
G-Force GTS 450
RAM 4 GB
Procek: Intel Core 2 Duo E8400.
zetones
PL Zwerbowany: 2013-01-31
2013-02-08 08:46
mialem problem z "program battlefield przestal dzialac" wystarczylo zainstalowac nowe sterowniki i smiga ladnie
SAS_IroN_PL
PL Zwerbowany: 2012-12-16
2013-02-19 11:55
dzis w koncu udalo mi sie rozwiazac w/w problem

mianowicie :

nalezy odinstalowac program GamerOSD dolaczony do kart Radeona ( i uruchomic ponownie komputer )

nie wiem jak to bedzie sie mialo do kart GF itd ( ale moze byc podobne rozwiazanie )

Avast moze latac tak samo jak i wlaczona praca w tle nie gryza sie juz tez zadne inne programy/procesy

po zakonczonym meczu w trybie online nie wystepuje juz crash a w co-opie nie freezuje sie juz gra i nie wyrzuca juz nas do pulpitu

TIP

jezeli ktos posiada slabszy sprzet zalecam zainstalowac program "Razor Game Booster" <- to zadna reklama tylko chec pomocy graczom w podniesieniu jakosci i przyjemnosci z gry

PS

sory za bark polskich znakow ale nie mam czasow gdyz jestem juz spozniony do pracy :)

Jezeli pomoglem to wiecie co z nim zrobic :P
olek613
Zwerbowany: 2011-12-06
2013-02-20 20:16 , edytowano 2013-02-20 20:21 autor: olek613
jak się zacina najlepiej wyłączyć sprzęt i jeszcze raz wyłączyć , pomaga
Hip Hop nie dzieli nas a łączy :D
x-Szaty-x
PL Zwerbowany: 2011-10-25
2013-03-11 14:57
Paruw464 powiedział:
Mam problem z włączeniem BF, po wybraniu kompani wyskakuje mi okienko z &quot;Inicjacją&quot;, gra nie włącza się a okienko cały czas sie nie zmienia...
Proszę o pomoc z góry dziękuje ;D

SzatyHonoraty powiedział:
Ten watek służy tylko i wyłącznie do dzielenia się rozwiązaniami problemów.
Nie zgłaszamy w nim żadnych swoich problemów, jako, że część osób ma problem ze zrozumienie tego, od teraz, każdy taki wpis będzie usuwany a autor dostanie bana. Widać inaczej nie można.

I tak się stało.
OnePortal.pl - Twój portal, wejdź i dołącz. Forum o sprzęcie - http://oneportal.pl/forum/
skandalsky_PL
PL Zwerbowany: 2011-12-25
2013-03-17 07:48 , edytowano 2013-03-17 11:51 autor: skandalsky_PL
problem: podczas gry zwiecha kompa, czarny ekran (no signal) bez dźwięków w tle

rozwiązanie: puszczenie wentylatora karty graficznej na 100%

BF3 zawieszał mi kompa w prawie każdej grze, czasami w kilka sekund po wczytaniu mapy ale najczęściej po kilku-kilkunastu minutach. W innych grach tego problemu nie miałem. Nie pomagały wszystkie inne sposoby łącznie z obniżaniem taktowania karty graficznej, buda jest dobrze chłodzona ... już zbierałem się do wymiany zasilacza :)

Rozwiązaniem problemów było puszczenie obrotów wentylatora karty graficznej na maksa. Ja zrobiłem to pod GPU Tweak Asusa i gdy tylko temp. GPU przekracza 45C wentylator rusza na 100%. Jest głośno ale od ponad miesiąca nie miałem ŻADNEJ zwiechy.

Trochę to dziwne bo wcześniej temp. GPU podczas gry oscylowała koło 50-55C także nic złego nie powinno się dziać.

Sprzęt to: I5-2500K/Asus GF GTX560/4GB RAM
zQubiS
PL Zwerbowany: 2012-08-16
2013-03-30 15:54 , edytowano 2013-03-30 15:58 autor: zQubiS
BF3 Przestał działać.
Nie jedna osoba ma ten błąd zaleca się zastosować do poniższych instrukcji:
1) Otwórz folder w którym jest zainstalowany Battlefield 3 (Origin Games) I zmień jego nazwe z "battlefield3TM" na "BATTLEFIELD 3"
Bez małego znaczka "TM

Zrobiłem tak i mi usuneło calego BF3 ...
GhostSip3R
PL Zwerbowany: 2012-04-10
2013-04-12 20:07
DyndaS powiedział:
Rozwiązanie problemów z zawieszającym się obrazem i dźwiękiem (brrr.....) którą powoduje PunkBuster w połączeniu z Realtek HD Audio:

http://forums.electronicarts.co.uk/battlefield-3-pc/1451176-solution-pc-hardlocks-pb-servers.html [forums.electronicarts.co.uk]

sorry nie chce mi się tłumaczyć ale działa w 100% mi nic nie pomagało do puki nie zastosowałem się do tego z linku.

Hej jeżeli mógłbyś wstawić jeszcze raz ten link bo mi nie działa.

Tak w ogóle to u niektórych działa ten patent
usuncie plik prof save _ body (podobny) w dokumentach/bf3/ustawienia i tam jest
do tego zainstalujcie stary/ bądz inny sterownik niż realtek
całkowite przeczyszczenie rejestru za pomocą CCleaner (polecam :D)
wpiszcie w cmd sfc/scannow niech się zrobi i zrestartujcie komputer
otwórzcie plik prof_save profile za pomocą notatnika i w pierwszej linijce Gst Audio Quality na 1 albo wyższe
Ustawcie BF3 na wysoki priorytet (w google poszukajcie jak to się robi)
Po tym powinno wam zadziałać mi niestety to nie pomogło ale u mojego kumpla to zadziałało
Jeżeli to wam nie pomoże to 1. FORMAT PC 2. KUPNO DZWIEKOWEJ USB (tania do 30zł) 3. ZMIANA WINDOWSA NA 32bit albo WIN 8
x-Szaty-x
2013-04-18 17:34
Autor Bir0
Aby pozbyć się crashów do pulpitu podczas zmiany mapy należy stworzyć nowe konto w systemie. Czyli start->klikamy na obrazek konta->zarządzaj innym kontem->utwórz nowe konto->wpisujemy obojętnie jaką nazwę, byle nie było w niej znaków polskich (ł,ć,ź,ż,ó etc.) np. "gry" i zaznaczamy "administrator". Po utworzeniu konta restartujemy kompa, wybieramy nowo utworzone konto, instalujemy tam tylko przeglądarkę mozille/chroma i sprawdzamy, czy fix pomógł.
http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl/forum/threadview/2832654624848853340/ [battlelog.battlefield.com]
OnePortal.pl - Twój portal, wejdź i dołącz. Forum o sprzęcie - http://oneportal.pl/forum/
19Vlad89
Zwerbowany: 2012-12-14
2013-05-22 18:09
Wpis został usunięty przez administratorów Battleloga.
x-Szaty-x
2013-05-22 18:20
@19Vlad89
Mimo, informacji, że ten wątek nie służy do zamieszczania swoich problemów, ty jednak to zlekceważyłeś, a to wykracza już poza moją granicę tolerancji.
Dostajesz bana na tydzień.
CiasteczkowyZiom
PL Zwerbowany: 2013-06-12
2013-06-16 14:04
Jeśli ktoś ma problem z "No packet flow" to rozwiązaniem jest program OpenVPN : http://www.youtube.com/watch?v=33SyHwpKS7k [youtube.com] w tym filmiku dokładnie jest pokazane co i jak zrobić.
Teken_f
2013-06-16 20:19 , edytowano 2013-06-17 19:12 autor: Teken_f
Dziś prawdopodobnie udało mi się rozwiązać mój problem z "Battlefield 3 przestał działać"
Mianowicie borykałem się z tym od czasów bety, myślałem, że problem leży po stronie gry, jedyne sensowne wytłumaczenie jakie dostałem to problem z działaniem gry w emulacji DX 11 na DX 10.
Otóż to też okazało się nieprawdą w moim przypadku. Przetestowałem WSZYSTKO co znalazłem w necie, wszystkie fixy, srixy, poradniki itp. No nic mi nie pomagało.
Stwierdziłem, że ostatnia szansa, rozkręcam kompa i czyszczę całość, wyciągnełem kartę, ramy, przedmuchałem powietrzem, czyściłem odkurzaczem. Po złożeniu całości okazało się, że komp nie chce się odpalić. Poszedłem po kumple, co się conieco zna na tym wszystkim. Sprawdził, w końcu doszliśmy do wniosku, że problemem są ramy. Jakoś udało się odpalić kompa, ale on nonstop wywalał blue screen. Kumpel dał mi jakiś program pod biosa do testowania pamięci. Co się okazało 1 kość wykazała over 9000 błędów. Przemieniliśmy kości i znowu, ale na innej kości a poprzednia w innym miejscu jest OK.
Okazało się, że 1 slot na RAM jest walnięty i wykazuje przez to błędy. Zrobiłem test, grałem w BF 3 i jak zaczęło mi wywalać, to po prostu wywaliłem kość z tego slota i ... Jak ręką odjął. 3 GB RAM, a BF 3 działa bez problemu, ba nawet zyskał na wydajności, gram dziś już od południa i testuje różne mapy i dodatki. Nie mogłem grać na B2K, bo tam mi wywalało ZAWSZE. Dziś gram bez problemu na wszystkich dodatkach i póki co problem ustąpił. 2 lata darłem morde do monitora, jak miałem 1 miejsce i mi wywalało grę, robiłem wszystko co znalazłem, a problemem okazał się głupi slot.

Sprawdźcie sobie RAM jakimś programem. Może tak jak ja masz zepsuty slot, albo kość, które rozwala ci całą grę.
Powodzenia, mam nadzieje, że komuś pomogłem, a dla mnie najlesze jest to, że mogę sobie chociaż do premiery BF 4 pograć bez problemu i nadrobić te 2 lata gry z tym durnym błędem :D

Edit: 2gi dzień testowania na wszystkich dodatkach. 0 Problemów, to było rozwiązanie mojego problemu.
"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone" ~Assassins
osa21c
PL Zwerbowany: 2011-12-28
2013-07-05 11:09
Jeśli gra wam nie odpala, a korzystacie z Opery, to zmieńcie przeglądarkę, bo nie jest przez battleloga obsługiwana.
dzeju123
Zwerbowany: 2013-08-20
2013-08-22 12:00
Sam dość długo się męczyłem z :"program przestał działać", próbował każdego rozwiązania znalezionego w sieci. Singla nie dało się grać natomiast multi wywalało po 1-2 rundach. U mnie pomaga instalacja najnowszych sterowników beta (karta hd 6870).. Muszę odinstalować sterowniki, a potem jeszcze raz je zainstalować. Najważniejsze aby nie restartować po tym komputera ! Gra śmiga elegancko po taki zabiegu. Jedyna wad jest taka, że muszę to powtarzać po każdym restarcie kompa.
Steven85482
PL Zwerbowany: 2013-05-25
2013-08-25 10:07 , edytowano 2013-08-25 10:44 autor: Steven85482
Cześć. Od tygodnia mam problem z połączeniem się z jakimkolwiek serwerem na BF3. Każda próba kończy się takim komunikatem:
"Nie udało się nawiązać połączenia z działającą grą. Upewnij się, że nie została uruchomiona z poziomu przeglądarki."
Jestem kompletnie zielony z problemem.

Przeinstalowałem przeglądarkę (firefox) i już wszystko działa. Pzdr
x-Szaty-x
2013-10-15 20:49 , edytowano 2013-10-15 20:51 autor: x-Szaty-x
@Pandi_MC
Przeczytaj sobie wszystkie wpisy na niebiesko, które mówią jakie treści zamieszczamy w tym wątku.
Żebyś następnym razem stosował się do reguł tu obowiązujących, zamiast oskarżać wszystkich w koło, daję ci bana na 24h jak każdemu, kto nie potrafi przeczytać prostego komunikatu. Następnym razem nie pisz, że moderatorzy nie reagują.

Wpisy usuwam, jako niezgodne z celem tego wątku.
KKabanos2016
Zwerbowany: 2014-05-31
2014-05-31 09:19 , edytowano 2014-05-31 20:09 autor: KKabanos2016
Nie mogę uruchomić BF3. Gdy próbuję go włączyć to wyskakuje mi Microsoft Word. Gdy próbuje wejść na jakiś server to pokazuje mi dołanczanie do servera i nic zadna ikonka bf'a mi nie wyskakuje
CzystyHarry_PL
Zwerbowany: 2012-05-15
2014-07-05 01:08
mam pytanie, odnosnie pomocy, jakies 2 tygodnie temu, zniknelo mi pole, "Battle Feed" - jesli ktos wie o czym pisze, i udalo mu sie rozwiazac problem, bede wdzieczny za podpowiedź. pozdrawiam C.H.