Droga do Battlefield 4: Dostosuj swoją broń

GladkiPL 5 lata temu
0

Dostosowanie broni do swoich umiejętności i warunków, które panują na polu bitwy jest elementem, który daje ogromną przewagę nad przeciwnikiem. W Battlefield 4 będziesz mógł jeszcze lepiej przygotować swoją broń do walki. W dzisiejszej części bloga Droga do Battlefield 4 zagłębimy się w nowe funkcje dostosowywania broni w Battlefield 4.

Podobnie jak w przypadku wielu innych aspektów Battlefield 4, opinia naszej społeczności miała kluczowe znaczenie w podejmowanych przez nas decyzjach, jak ulepszyć bronie i co nowego wprowadzić. Zawsze przykładaliśmy ogromną wagę do odpowiedniego zbalansowania broni i możliwości jej dostosowywania. Możecie być pewni, że w Battlefield 4 znajdziecie jeszcze więcej broni, opcji personalizacji broni i więcej dodatków, z których wszystkie zostały całkowicie zrównoważone.

Więcej dodatków i więcej slotów na akcesoria

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć przy wyborze broni w Battlefield 4 jest ogromna liczba broni i akcesoriów, które możecie do niej dołączyć. Tym razem mamy ponad trzykrotnie więcej akcesoriów. W Battlefield 4 zwiększyliśmy także liczbę slotów na akcesoria, dzięki czemu możecie przyczepić do broni jeszcze więcej dodatków. W połączeniu z ilością dostępnych broni w grze, liczba potencjalnych kombinacji uzbrojenia i wyposażenia jest ogromna. Licząc dostępne w grze akcesoria, celowniki i kamuflaże otrzymujemy liczbę 240.000 możliwych kombinacji. I to tylko dla jednej broni!


Zauważ różnicę

Dając nowe i większe możliwości personalizacji uzbrojenia, chcieliśmy także pokazać graczom jak broń zachowa się po doczepieniu określonego dodatku. Przeglądając akcesoria, po prawej części ekranu, zauważysz poręczny przewodnik. Znajdziesz na nim statystyki broni, takie jak obrażenia, celność, precyzji strzału z biodra i zasięg. Statystyki będą wyświetlane na czytelnych paskach – dzięki czemu od razu będziesz widział jak dany dodatek wpływa na broń. Interfejs ten został zaprojektowany tak, aby zachęcić graczy do eksperymentowania i poznawania nowych dodatków.

Adaptacyjne kamuflaże dostosowane do otoczenia

Jeśli chodzi o dostosowanie broni, wisienką na torcie jest z możliwością doboru do niej odpowiedniego kamuflażu. W Battlefield 4 znacznie zwiększyliśmy liczbę dostępnych kamuflaży i dodatkowo podzieliliśmy je na kilka kategorii – jesienne, pustynne, morskie, zimowe, miejskie i leśne. Poszczególne kategorie są dostępne w 16 różnych odmianach wzoru. Jedną z nowości jaką wprowadziliśmy są adaptacyjne kamuflaże, które samemu dostosowują się do otoczenia w którym grasz. Gdy wybierzesz kamuflaż adaptacyjny na morskiej mapie Sztorm na Paracelach będzie on w odcieniach kolorów niebieskiego, szarego i zielonego. Jeżeli użyjesz tego kamuflażu na miejskiej mapie Oblężenie Szanghaju, przybierze on bardziej tony szarości i czerni, tak aby idealnie zlewał się z tłem mapy.


Od zera do bohatera i nowy celownik 40x do karabinu snajperskiego

Jedną z największych nowości, jaką mamy dla wszystkich snajperów, jest możliwość kalibracji przyrządów optycznych w karabinie snajperskim. Co to oznacza? Znając przybliżoną odległość do celu możemy odpowiednio ustawić celownik – np. na 200, 500, lub 1000 m. Dzięki temu nie musimy celować wysoko ponad cel – kula trafi dokładnie tam gdzie jest krzyżyk celownika, jeżeli cel znajduje się na ustawionej odległości. Aby jeszcze bardziej urozmaicić klasę zwiadowcy, dodaliśmy do gry celownik z 40x zakresem zoomu, do strzałów z ekstremalnie dużych odległości, lub 2x szkło powiększające, które można doczepić do zamontowanego celownika i błyskawicznie zwiększyć przybliżenie na polu bitwy.

Potężne bronie zdobyczne pozwolą Ci wypróbować nowy sprzęt

Poza flagami, lub bombami w trybie unicestwienia, gracze powinni mieć również oko na zupełnie nową rzecz w Battlefield 4 – bronie zdobyczne. Te potężne bronie są umieszczone w poszczególnych częściach wszystkich map, w większości trybów gry, a wiedza o nich może przesunąć szalę zwycięstwa na Twoją stronę. Na przykład .50 calowy karabin snajperski na mapie Sztorm na Paracelach. Można go znaleźć na dachu wieży radarowej, wysoko nad polem bitwy. Jest to idealne miejsce dla snajperów. Umieszczając tam ten karabin chcieliśmy podkreślić ważne znaczenie strategiczne tego miejsca i zachęcić graczy do wypróbowania innych stylów rozgrywki. Więc nawet jeżeli odrodziłeś się na tej mapie jako szturmowiec, lub inżynier, to po dotarciu na dach wieży radarowej możesz podnieść karabin snajperski i wcielić się w rolę snajpera. Bronie zdobyczne znajdziecie w wielu ważnych i strategicznych miejscach. Dzięki temu stworzymy nowe i dynamiczne momenty rozgrywki. Jednak pamiętajcie – każda broń zdobyczna ma ograniczoną ilość amunicji, trzeba więc liczyć każdy strzał.

Ekstremalne przeróbki broni

Poniżej znajdziecie film, który pokazuje jak można dostosować jedną broń do 2 zupełnie różnych warunków panujących na polu bitwy. O modyfikacjach broni opowie Alan Kertz z DICE. Alan opowie także jak będziemy mogli dostosować swoją broń osobistą w Battlefield 4.

ALAN KERTZ: Okej. Powiedzmy, że przygotowuję się do rundy na mapie Sztorm na Paracelach i zamierzam walczyć w zwarciu na centralnej wyspie. Do gry wybrałem standardowy karabin chińskiego szturmowca. Na początku chciałbym dołączyć celownik kolimatorowy, aby lepiej widzieć cel. Dodatkowo doczepiam drugi celownik mechaniczny, montowany pod kątem 45 stopni. Teraz mam dwie opcje zoom’u z tej samej broni. Chcę też być cichym i podkraść się blisko do wroga, dlatego wybieram tłumik, który ukryje mnie na mini mapie. Doczepiam także chwyt ergo, który poprawi celność mojego ognia, gdy jestem w ruchu.

W Battlefield 4 często mamy do czynienia z wymianą ognia na większe odległości, więc jedną z rzeczy jaką zrobiliśmy to, aby każda dostępna w grze klasa miała dostęp do broni dalekiego zasięgu. Ponownie skonfiguruję tą samą podstawową broń chińskiego szturmowca, ale tym razem do walki na większy dystans. Na początku dołączam celownik z 4x przybliżeniem, następnie ponownie doczepiam drugi celownik mechaniczny, aby móc też bardziej efektywnie strzelać do wrogów gdy są bliżej, przekręcając broń o 45 stopni. Podczepiam także ciężką lufę, aby mieć pewność, że trafię w przeciwników z większej odległości. Użyję także uchwytu kątowego, aby zminimalizować odrzut przy oddawaniu pierwszych strzałów. Na sam koniec pomaluję broń w jesienny kamuflaż, dzięki czemu bardziej będę się zlewał z terenem.

W Battlefield 4 będziecie mogli także dostosować swoją broń osobistą. Do każdego z wielu pistoletów będzie można dołączyć celownik kolimatorowy, tłumik, lub celownik laserowy. W Battlefield 4 każda broń jest inna i staje się osobistym przedmiotem.

Przygotuj się do bitwy

Battlefield 4 daje nieograniczone możliwości kreatywne i strategiczne dostosowywania broni. Będziesz mógł dostosować swoją broń dokładnie tak, jak chcesz i w ten sposób znacznie zwiększysz swoje szanse w walce. Nieskończone ilości kombinacji sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Innymi słowy: w Battlefield 4 znajdziesz wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do bitwy. Do zobaczenia na polu bitwy!

Zaglądajcie na Battleloga regularnie, gdzie będziemy kontynuować wycieczkę po świecie Battlefield’a i będziemy publikować kolejne nowe informacje o Battlefield 4.

Najważniejsze wiadomości

Wyróżnione