Boj s cheatováním v Battlefieldu

před 5 roky
0

Cheateři jsou v současných hrách velkým problémem a ve střílečkách z vlastního pohledu to platí dvojnásob. Mým úkolem je bojovat s nimi v Battlefieldu co možná nejúčinnějším způsobem. V poslední době jsem zaznamenal určité projevy frustrace ze strany hráčů ohledně toho, co se v této věci dělá. Chtěl bych vám proto přiblížit práci našeho anticheaterského týmu.

FairFight

Pokud to ještě nevíte, představili jsme nový anticheatovací software s názvem FairFight pro PC, který monitoruje průběh hry každého hráče a upozorňuje na podezřelé nebo pro férového hráče netypické chování. Stanovení nových pravidel však chce ještě nějaký čas. Musíme si být jisti, že pravidla jsou nastavena a řádně otestována před tím, že je začneme aplikovat. Musí být také analyzována a ověřena. Žádný férový hráč nebude zablokován jen proto, že se mu podařilo odehrát několik skvělých kol za sebou. Pravidla současně nejsou vytvářena jen na základě statistik K/D, protože FairFight sleduje mnohem více aspektů. Důkazy, které shromažďujeme, jsou velmi pádné, aby nevznikla jakákoli pochyba, že daný hráč skutečně podváděl.

Díky FairFightu jsme také schopni eliminovat zakázané oblasti, tj. místa, kde hráč může například vstoupit do zdi, skrýt se a vyhnout se zabití. Jakmile hráč do zakázané oblasti vstoupí, software ho vyhodí ze serveru. Zakázané oblasti jsou však FairFightem vytvořeny jen dočasně, dokud vývojové týmy nevydají jejich příslušnou opravu. Řady těchto drobných oprav dočkaly například Metro a Locker. Po nalezení dalších chyb (ať už vlastními silami nebo s pomocí komunity) se snažíme vydat opravu v co nejkratším čase.

Proces blokováni

Naše postupy blokování cheaterů jsou velmi striktní – blokujeme jen ty hráče, vůči nimž svědčí nezvratné důkazy, protože nechceme rozhodovat na základě falešného poplachu. Netvrdím, že univerzálně platí „žádný důkaz = žádné cheatování“, ale prostě jen nechceme nikoho blokovat, pokud vůči němu nemáme jasné důkazy. Podezřelý hráč je ovšem pečlivěji sledován tak, abychom mu byli schopni prokázat případné porušení pravidel.

Takže po jakých důkazech se mohou členové herní komunity dívat? Může jít například o abnormální statistiky nebo videa nahraná na YouTube (ty však prosím nijak neupravujte). Hráči, kteří budou přistiženi při cheatování, přijdou trvale o možnost resetu statistik a vždy dostanou časovou podmínku nebo rovnou blokaci. Případné námitky budou vždy řešeny v konfrontaci s důkazy.

Je železným pravidlem, že cheatující hráči vždy tvrdí celému světu, že jsou nevinní a jejich statistiky na Battlelogu nenaznačují nic podezřelého. Dostávají však instrukce od těch, kdo je zásobují cheaty, aby si udržovali normální statistiky a vyhnuli se tak odhalení FairFightem. Většina distributorů cheatů má seznamy, podle kterých radí svým odběratelům, jak hrát a nenechat se chytit. To ovšem nefunguje. Daří se nám odhalovat.

Hlášení

Je skvělé, že komunita nám pomáhá svými hlášeními podezřelých hráčů, ovšem my nikoho nezablokujeme jen na jejich základě. Používáme je pouze jako vodítka k tomu, na koho se zaměřit detailněji. Ze všech takových oznámení se zhruba 97 % týká jen hráčů, které někdo nahlásí pouze jednou. Stává se, že vynikající hráči Battlefieldu se někomu mohou jevit jako cheateři. I mezi nimi se však mohou objevit podvodníci, které však dříve nebo později odhalíme. Měli jsme tady u nás v DICE několik skvělých hráčů a byla doslova radost je sledovat při hře.

Náš tým pracuje dennodenně na tom, aby cheatování maximálně omezil, ale zlepšení si žádá svůj čas. Některé jednodušší inovace lze nasadit okamžitě, u jiných to trvá trochu déle. Často čtu na fóru příspěvky a zvažuji vše, co píšete, protože máte řadu výborných nápadů, z nichž některé jsme už dokonce realizovali. Chtěl bych vás vyzvat k tomu, abyste nadále upozorňovali na cheatery, kteří jen ostatním kazí radost ze hry.

Doufám, že jsem vám tímto ukázal, že boj s cheatováním bereme vážně a snažíme se neustále vylepšovat naše metody dopadání podfukářů.

Zdraví vás,

Sabina Jochnick
Administrátorka anticheatovacího týmu Battlefieldu

Nejčtenější

Výběr

Vítá vás Battlefest
před 2 roky