Najważniejsze wiadomości

Starsze wpisy

Droga do Battlefield 4: Setki osiągnięć do zdobycia

GladkiPL 6 lata temu
0

Droga do Battlefield 4 jest cyklem wiadomości, które wcześniej publikowaliśmy w dziale Battlefield 3 na Battlelogu. Przybliżamy Wam w nich określone elementy gry. Przenosimy się z tymi wiadomościami tutaj, gdzie ich miejsce – do działu Battlefield 4.Wcześniejsze wiadomości znajdziecie w dziale Battlefield 3. W dzisiejszej części bloga Droga do Battlefield 4 opowiemy o rozbudowanym systemie awansów i nagradzaniu umiejętności dostępnym w Battlefield 4.

Kariera Twojego żołnierza w Battlefield 4 sprawia, że żadne z Twoich osiągnięć i wyczynów nie zostaną pominięte. Dzięki niej będziesz mógł chwalić sie przed znajomymi i porównywać wasze osiągnięcia. Jest to element gry, który motywuje do dalszej zabawy i skłania do odkrywania nowych broni i gadżetów, z których większość osób nigdy by nie skorzystała. O najbardziej rozbudowanym systemie kariery i osiągnięć opowiedzą Valerian Noghin i Williama Coopera z DICE.

Drobne poprawki i długa droga na szczyt

Zdajemy sobie sprawę, że spędzacie setki godzin przed Battlefieldem. Dlatego chcemy, aby każdy był coraz nagradzany kolejną baretką, medalem lub awansem na wyższy stopień. W grze jest do zdobycia 45 różnych baretek. Każdą z baretek można dostać nieskończoną ilość razy i da się je zdobyć w ciągu jednej rundy. Nie ma tutaj znaczenia czy gracz jest początkujący, czy posiada już dłuższy staż w grze. Baretki zdobywa się na przykład naprawiając pojazdy sojuszników, przejmując flagi, niszcząc pojazdy wrogów lub używając określonej broni.

Jednak baretki i odznaczenia to nie jedyna rzecz w karierze Twojego żołnierza. Jak w każdej armii, tak i w grze Battlefield 4, wskaźnikiem doświadczenia jest ranga i stopień wojskowy. W Battlefieldzie 4, podobnie jak w poprzedniej części jest ich 100 – 0 (Rekrut) do 100 (Pułkownik). Stopnie są wzorowane na systemie z U.S. Marines. Jednak każdy stopień jest podzielony na pięć podstopni i są oznaczone cyframi rzymskimi. Przykładowo awansując na 16 rangę otrzymasz stopień sierżanta, gdy zdobędziesz 20 rangę będziesz miał stopień sierżanta V, a zdobywając 21 awansujesz na stopień starszego sierżanta.

Rangi w grze są bezpośrednio powiązane z punktami, które zdobywasz od początku swojej kariery. Tak więc liczą się wszystkie punkty które zdobyłeś od samego początku. Jednak nawet gdy zdobędziesz ostatnią 100 rangę dalej będziesz miał co robić – w Battlefield 4 wprowadziliśmy unikalne wyzwania i zadania, które są dostępne dopiero dla graczy, którzy posiadają najwyższe rangi. Oznacza to, że 100 Pułkownik wcale nie kończy Twojej kariery.

Dla każdej baretki medal

Każda baretka w grze ma swój odpowiednik w postaci medalu. Zwykle aby zdobyć medal trzeba otrzymać 50 określonych baretek. Nowością w Battlefield 4 jest podział baretek, a tym samym medali na poszczególne klasy. Oznacza to, że określone baretki i medale może zdobyć tylko mechanik, inne na przykład tylko zwiadowca. Dzięki temu gracz, który gra zwiadowcą będzie miał całą szafę odznaczeń dla zwiadowcy, podczas gdy jego kolega, który specjalizuje się w innej klasie będzie miał inną kolekcję odznaczeń.

W Battlefield 4 zmodyfikowaliśmy także nieco nieśmiertelniki. Teraz jeszcze lepiej będą one opisywały i prezentowały ich właściciela. Lewy nieśmiertelnik będzie opisywał gracza – jego Nick, kraj z którego pochodzi, Tag klanu i rangę. Prawy nieśmiertelnik będzie określał osiągnięcia na polu bitwy i umiejętności gracza – jeśli masz na przykład talent do samolotów, to twój prawy nieśmiertelnik może pokazywać liczbę zabitych wrogów  za pomocą myśliwców.

Gwiazdki za służbę wracają do Battlefield 4. Podobnie jak w 3 będą pokazywały umiejętności gracza w posługiwaniu się broniami i pojazdami. Dodatkowo wprowadzamy gwiazdki za służbę dla trybów rozgrywki. Za każdą wygraną rundę będą przyznawane punkty, które będą się liczyły do gwiazdki za służbę dla trybu gry, który wygrał gracz. Tak więc jeżeli spotkasz przy bombie wroga, który ma kilka gwizdek dla tego trybu gry, to możesz od razu zakładać, że wie co nią zrobić.

Punktacja wskaże Ci drogę

W Battlefield 4 postanowiliśmy zmienić sposób w jaki gracze otrzymują punkty na polu bitwy. Pierwszą różnica jaką pewnie zauważyliście już w becie jest sposób naliczania punktów przy przejmowaniu flag w trybie podboju. Dotychczas punkty zdobywało się tylko za neutralizację i przejęcie punktu kontrolnego. Jednak często zdarzało się, że ktoś dzielnie przejmował flagę i zginął tuż przed neutralizacją i nie otrzymywał w ogóle punktów. W Battlefield 4 punkty otrzymuje się na bieżąco w trakcie neutralizowania i przejmowania flagi – teraz liczy się każda sekunda przy fladze.

W trybie unicestwienia poza uzbrajaniem i rozbrajaniem przekaźników gracz będzie otrzymywał także ekstra punkty gdy przemieszcza się z bombą lub strzela do przeciwnika, który ją posiada. W ten sposób nasz nowy system wskaże Ci, że jesteś kimś ważnym na polu bitwy.

Kolejną rzeczą którą podpowie system punktowania są strefy uszkodzeń w pojazdach. Każdy pojazd ma lepiej i gorzej opancerzone punkty. W zależności w które miejsce trafi gracz, to zada mu większe lub mniejsze uszkodzenia. W Battlefield 4 gracze będą nagradzani punktami doświadczenia za każde uszkodzenia jakie zadadzą pojazdowi. Strzelając np. w wieżę czołgu zdobędziemy 20 punktów i zadamy 20 % obrażeń, a w silnik odpowiednio 50 punktów i 50 % obrażeń. Dzięki temu każdy szybko pozna słabe punkty pojazdów, co sprawi że rozgrywka będzie jeszcze bardziej  dynamiczna.

Gra zespołowa jest jedną z rzeczy, która definiuje nowego Battlefielda. Tworząc grę chcieliśmy pokazać, że grając razem możecie osiągnąć więcej. Tego co się dzieje na polu bitwy nie przewidzimy, ale aby zachęcić Was do trzymania się razem w pięcioosobowych drużynach i udzielaniu wzajemnej pomocy stworzyliśmy ulepszenia polowe. Pasek ulepszeń polowych podzielony jest na 4 części. Każda część to jedna dodatkowa umiejętność. Grając drużynowo i zdobywając punkty drużynowe każdy gracz ładuje swój pasek ulepszeń zdobywając kolejne umiejętności. Ale uważajcie – jeżeli cała Wasza drużyna zostanie wyeliminowana, to wszystko trzeba będzie zdobywać od nowa. Ostatnia żywa osoba w drużynie ujrzy na ekranie odpowiedni komunikat. Aby nie stracić całego, wspólnie wypracowanego, postępu warto wstrzymać się z bardziej odważnymi akcjami, aż ktoś z zespołu odrodzi się na Tobie lub w innym miejscu. Więcej o ulepszeniach polowych przeczytasz w poprzedniej wiadomości, gdzie pytaliśmy się Was, który z zaproponowanych przez nas zestaw ulepszeń polowych jest najlepszy. Wygrał zestaw 3 – cień. Dziękujemy wszystkim za głosy i pomoc w wyborze!

Nóż za nóż czyli nowy system odblokowywania boni

W Battlefield 4 zdobywanie nowego uzbrojenia wygląda nieco inaczej niż w przypadku jego poprzednika. Bronie zostały podzielone na kilka grup – karabiny szturmowe, karabiny snajperskie, LKM, strzelby, granaty, pistolety, noże i td. Aby odblokować na przykład nowy karabin szturmowy gracz musi walczyć i zdobywać punkty innym karabinem szturmowym. Tak samo jest w przypadku granatów lub karabinów snajperskich. W prawdzie niektóre bronie są mocno powiązane z daną klasą np. karabin snajperski z zwiadowcą lub LKM z żołnierzem wsparcia, ale w Battlefield 4 nie odblokujesz nowej snajperki grając zwiadowcą z pistoletem maszynowym lub strzelbą.

System odblokowywania wyposażenia w pojazdach wygląda podobnie do tego, który znasz z Battlefield 3 – zdobywając punkty pojazdem zdobywasz nowe gadżety. Jednak niektóre gadżety są dostępne już od samego początku, np. flary w śmigłowcu lub samolocie. Chcieliśmy w ten sposób dać szansę nowym graczom, którzy tylko by się zrazili do pojazdów, próbując walczyć z lepiej wyposażonymi pojazdami.

Pakiety bojowe – nowy powód, by awansować

Kolejną nowością w Battlefield 4 są pakiety bojowe, czyli zestawy elementów do wykorzystania w grze Battlefield 4. Mogą zawierać wszystko – od dodatków do broni po premie do PD. To zupełnie nowe, ekscytujące rozwiązanie wzbogacające tryb rozgrywki wieloosobowej. Pakiety nie dadzą Ci przewagi w rozgrywce, ale pozwolą dostosować ją do swoich preferencji, oferując wiele dodatkowych możliwości. W pakietach bojowych znajdują się różnorodne elementy, w tym noże, nieśmiertelniki, kamuflaże, malowania broni/pojazdów, premie do doświadczenia, dodatki do broni, a także portrety żołnierzy i emblematy do wykorzystania na Battlelogu.

W pakietach bojowych znajdziesz cztery typy elementów, oznaczone różnymi kolorami: standardowe (szare), ponadstandardowe (białe), zaawansowane (niebieskie) i znakomite (pomarańczowe). Elementy Premium, dostępne dla użytkowników usługi Battlefield 4 Premium, zaliczają się do grupy elementów znakomitych.

W grze wyróżniamy cztery rodzaje pakietów bojowych: brązowe, srebrne, złote oraz pakiety dla broni. W pakiecie brązowym znajdziesz trzy elementy: dwa standardowe i jeden dodatkowy, który może okazać się elementem ponadstandardowym. W pakietach srebrnych i złotych elementów będzie więcej i będą one lepszej jakości. W pakiecie bojowym dla broni znajdą się dodatki do broni wymienionej w jego nazwie.

Pakiety bojowe – zarówno te związane ze stopniem twojego żołnierza, jak i jego doświadczeniem w posługiwaniu się bronią – będziesz odbierać za postępy w grze online. Pierwszy brązowy pakiet bojowy otrzymasz za awans na poziom trzeci, a kolejne na poziomach piątym, siódmym, dziesiątym i tak dalej. Gdy osiągając postępy w obrębie danej broni zbierzesz już wszystkie przeznaczone dla niej dodatki, będziesz otrzymywać pakiety dla innych typów broni.

Zaglądajcie na Battleloga regularnie, gdzie będziemy kontynuować wycieczkę po świecie Battlefield’a i prezentować najświeższe informacje.

Radeon™ jest stworzony do gry

GladkiPL 6 lata temu
0

Jeśli wyposażysz swój sprzęt w kartę graficzną AMD Radeon™, Twoi rywale nie będą w stanie Cię pokonać.

Uzyskaj niezrównany widok z gry dzięki technologii AMD Eyefinity, obsługującej wiele monitorów i rozpraw się ze wszystkimi wrogami, korzystając z mocy jaką daje architektura GCN.

Architektura Graphics Core Next (GCN)

Wyposaż swój sprzęt do gier w moc nowej generacji

Mantle API

Uzyskaj niespotykany dotychczas poziom płynności w grach dzięki hiperwydajnej mocy graficznej

Rozgrywka w ultrarozdzielczości

Uzyskaj rozdzielczość cztery razy większą niż HD

Witaj w Battlefield 4!

GladkiPL 6 lata temu
0

Witamy nowicjuszy, jak i weteranów serii Battlefield!

Battlefield 4 to wciągająca kampania dla jednego gracza i niesamowity tryb wieloosobowy z elementami, których nie spotkacie w nigdzie indziej, a to wszystko w oszałamiającej oprawie audiowizualnej! Gorąco zapraszamy do wypróbowania obu tych trybów i rozmowy o grze na naszym forum dyskusyjnym.

Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z tego typu grami lub chcielibyście podnieść poziom swoich umiejętności w grze online, udajcie się na poligon, gdzie poćwiczycie obsługę broni i pojazdów. Miłej zabawy w Battlefield 4 i do zobaczenia na polu bitwy!

/Zespół DICE

Wyróżnione

Witamy na Battlefest
3 lata temu