Battlefield 4 Wojna na morzu: opis nowych map

GladkiPL 8 lata temu
0

W dodatku Battlefield 4 Wojna na morzu zagracie na czterech zupełnie nowych mapach, koncentrujących się na morskich potyczkach. O nowych mapach opowie główny projektant rozgrywki Gustav Halling.

Cztery całkowicie nowe mapy w Battlefield 4 Wojna na morzu zostały zaprojektowane kierując się prostym założeniem – ekspozycją tego, co gracze Battlefield 4 lubią najbardziej w walce na morzu. Mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić na nowych morskich mapach, a nowy tryb gry, który świetnie pasuje do morskiego motywu, stanie się jednym z waszych ulubionych.

Zagubione wyspy
Rozgrywka na tej mapie skupia się wokół wraku samolotu pasażerskiego, który znajduje się w pobliżu centrum mapy. Sama mapa zawiera wiele małych wysp otaczających miejsce katastrofy, po których można podróżować za pomocą quadów, łodzi lub nowego pojazdu – poduszkowca. Kluczem do panowania na tej mapie jest przejęcie kontroli nad wrakiem samolotu. Kadłub wraku można wysadzić, przez co piechota będzie mogła się schronić w szczątkach samolotu. Kolejnym specjalnym obszarem na mapie jest jaskinia ukryta pod wodospadem. Może ona stanowić świetną kryjówkę przed łodziami i śmigłowcami.

Bitwa o Spratly
Bitwa o Spratly jest dla łodzi bardzo ciężką mapą. Na mapie znajdziecie kilka baz wokół centralnej wyspy, przy których często będziecie walczyć za pomocą łodzi. W centrum natomiast przewagę będzie miała piechota. Wpływając łodzią do centrum mapy, za pomocą wąskich rzek, można łatwo wpaść w śmiertelną zasadzkę. Okoliczne bazy mogą być przejęte z wody, niektóre są lepiej ufortyfikowane i znajdziecie tam potężniejsze pojazdy. Kontrola nad nimi znacznie ułatwi wygranie bitwy.

Łamacz Fal
Na tej mapie znajdziecie unikalną bazę okrętów podwodnych ukrytą wewnątrz góry, która pozwala na walkę w zwarciu. W bazie znajdziecie również szerokie kanały do których możecie wpłynąć łodzianami. Sprawi to, że walka w bazie okrętów podwodnych będzie bardziej zróżnicowana i dostarczy wam niesamowitych emocji. Centralny obszar mapy ma wiele elementów Levolution. Możecie na przykład zrzucić ogromny okręt podwodny z jego podpór i wyłączać światła w korytarzach. Możecie również uniemożliwić dostęp do bazy łodziom zamykając cztery śluzy.

Operacja Moździerz
Na mapie Operacja Moździerz wakacyjny raj zamienia się w prawdziwą strefę wojny z drewnianymi chatami na okolicznych wyspach. Na szczycie góry znajdziecie stary fort, który jest świetnym centrum obserwacyjnym. Drużyna, która przejmie fort będzie mogła bardzo szybko przejąć pozostałe punkty na głównej wyspie. W trybie szturmu rozgrywka zaczyna się na dole i idzie w górę w kierunku twierdzy, zapewniając ciekawą pionową rozgrywkę, która będzie stanowić duże wyzwanie dla napastników.

Wojna na morzu rozpocznie się już 25 marca dla graczy Premium
Battlefield 4 Wojna na morzu trafi do rąk graczy Battlefield 4 Premium dwa tygodnie przed oficjalną premierą, czyli już 25 marca. Zostań graczem Battlefield 4 Premium już dziś.

Najważniejsze wiadomości

Przedstawiamy plutony
5 lata temu

Wyróżnione

Witamy na Battlefest
5 lata temu