Przedstawiamy plutony

2 lata temu
23

Przygotuj się na grę drużynową. Dzisiaj wprowadzamy pierwszą część funkcji plutonów w Battlefield 1. To coś, o co prosiliście, z radością więc przedstawiamy nowy element gry. Na początku chcemy skupić się na dodaniu kluczowych elementów, takich jak tag plutonu, tworząc przy tym nową funkcję, którą będziemy w przyszłości rozwijać.

Poniżej opisujemy opcje dostępne od początku:

Twórz i zarządzaj – Dowolny gracz może stworzyć pluton; w plutonie może się jednak znajdować tylko jeden generał – osoba najwyższa stopniem, którą automatycznie zostaje twórca. Tworząc pluton, można podać następujące informacje:

 • Nazwa – ta informacja jest wymagana i musi zawierać 3-24 znaków. Nazwy nie są unikalne, chociaż niektóre mogą być zastrzeżone lub odrzucone przez filtr języka.
 • Tag – ta informacja jest wymagana i musi zawierać 1-4 znaków alfanumerycznych. Tagi nie są unikalne, chociaż niektóre mogą być zastrzeżone lub odrzucone przez filtr języka.
 • Opis – jest opcjonalny, może zawierać do 256 znaków. Użyj go do opisania swojego plutonu w dowolny sposób . Oczywiście filtr języka może uniemożliwić użycie niektórych wyrazów.
 • Emblemat – emblemat plutonu możesz wybrać z osobistej galerii. Jest on nanoszony na pluton, co oznacza, że jeśli później zmienisz emblemat, nie wpłynie to na pluton.
 • Rodzaj dostępu – określa, jacy gracze mogą dołączyć do plutonu i eliminuje pozostałych
  • Otwarty – każdy może dołączyć do plutonu.
  • Wymagana aplikacja – każdy może aplikować do plutonu; członkowie posiadający odpowiednie uprawnienia mogą przyjmować lub odrzucać aplikacje.
  • Zamknięty – po ustawieniu tego trybu nikt nie może dołączyć do plutonu.

Ustawienie to można zmienić w dowolnym momencie, jeśli ma się odpowiednie uprawnienia.

 • Generał – to najwyższy stopień w plutonie; w jednostce może być w danej chwili tylko jeden generał. Twórca plutonu automatycznie otrzyma tę rangę, ale może przekazać ją komuś innemu (a nawet musi, jeśli chce opuścić pluton). Generał ma dostęp do każdej opcji, w tym zmiany nazwy, tagu i rozwiązania plutonu.
 • Pułkownik – pułkownik jest drugi stopniem i ma dostęp do większości opcji zarządzania plutonem – może zmieniać opis, emblemat i rodzaj dostępu. Oznacza to, że często może skutecznie zastąpić generała.
 • Porucznik – to najniższy stopień z opcjami zarządzania. Może przyjmować lub odrzucać zgłoszenia do plutonu, jeśli ustawiona jest opcja „Wymagana aplikacja”, oraz powiązać wynajęte serwery z plutonem.
 • Szeregowy – to stopień, który otrzymuje każdy nowy członek plutonu. Nie zapewnia nic, poza przynależnością do plutonu i możliwością gry z innymi jego członkami. Generalnie zawsze możesz awansować kogoś na stopień poniżej twojego lub degradować bądź wyrzucać członków o niższym stopniu. Uprawnienia kumulują się, więc w przypadku awansu masz pewność, że zachowasz wcześniejsze.
 • Znajdź i dołącz – w plutonach chodzi o wspólną grę. W sekcji „Znajdź pluton” znajdziesz listę polecanych plutonów, opartą o to, w jakich plutonach grają twoi znajomi. Po znalezieniu plutonu sprawdź, czy możesz do niego dołączyć. Do niektórych można przystąpić automatycznie, a do innych trzeba aplikować. Jeśli nie masz szczęścia, pluton będzie zamknięty.
 • Reprezentowanie i granie w plutonie – dla wielu graczy ważne jest reprezentowanie plutonu, więc chcieliśmy jak najbardziej to ułatwić. Gracz może reprezentować tylko jeden pluton naraz; może też nie reprezentować żadnego. Nie traci wtedy stopnia ani członkostwa; to tylko opcja, którą można włączyć i wyłączyć. Kiedy reprezentujesz pluton, jego tag będzie wyświetlany przed twoim imieniem, a zamiast twojego emblematu pojawiać się będzie emblemat plutonu. Zasadniczo nadpisuje on emblemat gracza; od razu widać, że ten reprezentuje pluton.

Poza tagiem i emblematem, jeśli oddział zapełni się graczami reprezentującymi ten sam pluton, nazwa oddziału zostanie automatycznie zmieniona na nazwę plutonu. Ponadto, jeśli reprezentowany pluton przyczynił się w największym stopniu do przejęcia flagi (co najmniej dwóch członków plutonu), na maszcie widoczny będzie proporzec z emblematem plutonu. Będzie się czym chwalić.

Obecnie wprowadziliśmy ograniczenie do 100 graczy w plutonie; jeśli grupa ma więcej członków, sugerujemy utworzenie większej liczby plutonów z tą samą nazwą, tagiem, emblematem i opisem – jeden gracz może należeć do maksymalnie 10 plutonów. Wliczane są w to aktualne aplikacje – jeśli gracz należy do 8 plutonów i aplikuje do 2 kolejnych, to nie może aplikować lub dołączyć do kolejnego plutonu, jeśli nie opuści jednego z aktualnych lub nie anuluje aplikacji. W przyszłości rozważymy zmianę tych limitów.

Chcieliśmy też skupić się na ułatwieniu gry w grupach, dodaliśmy więc możliwość sprawdzenia, gdzie grają znajomi z plutonu i dołączenia do nich.

Najważniejsze wiadomości

Przedstawiamy plutony
2 lata temu

Wyróżnione

Witamy na Battlefest
2 lata temu