Najważniejsze wiadomości

Najnowsze wpisy

Przyszłość Battlefield 1: Dodatki i uroczystości

2 lata temu
28

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się przy okazji Battlefestu i poznaliście grozę walk na froncie wschodnim w olbrzymim dodatku Battlefield 1 W imię cara.

Nadchodzi jeszcze więcej atrakcji w Battlefield 1. Zza horyzontu wyłania się już trzeci dodatek, a oprócz niego pojawią się także wydarzenia w grze, aktualizacje i kolejne okazje do świętowania. W poniższym tekście dowiecie się, co przyniesie przyszłość.

Przygotujcie się na Battlefield 1 Niespokojne wody

W grudniu będziecie mogli zawalczyć na morzu, w powietrzu i na lądzie w dodatku Battlefield 1 Niespokojne wody, trzecim rozszerzeniu do Battlefield 1. Podczas operacji skupiających się na działaniach na morzu, weźmiecie udział w śmiałym rajdzie na Zeebrugge oraz w bitwie o Gallipoli, a także zagracie w szeregach nowej formacji – brytyjskich Royal Marines. Przygotujcie się na nowe mapy, broń, maszyny bojowe i dodatkową zawartość – wszystko to czeka na was w bitwach I wojny światowej na lądzie i morzu.

Dowiedz się więcej na temat dodatku Battlefield 1 Niespokojne wody oraz pozostałych rozszerzeń

Wydarzenia rocznicowe Battlefield

Choć wszyscy patrzymy w przyszłość, wkrótce nadejdzie czas, by spojrzeć w przeszłość i przypomnieć sobie początki serii Battlefield. Niedługo gra Battlefield 1 będzie obchodzić swoja 1. rocznicę – a cała seria Battlefield skończy w tym roku 15 lat. Chcielibyśmy świętować tę okazję wraz z wami, graczami.

Zalogujcie się do Battlefield 1 pomiędzy 12 a 16 października – czekają was wtedy wydarzenia rocznicowe Battlefield 1 oraz prezenty. Koniecznie odblokujcie okolicznościowe rocznicowe nieśmiertelniki i noście je z dumą.

Kampanie Operacji nadciągną w listopadzie

Z początkiem listopada będziemy dodawać do gry dużo bardziej widowiskowy wariant naszego najpopularniejszego trybu – Operacji. Tak zwane kampanie Operacji znacząco rozszerzą frontowe starcia zarówno dla atakujących, jak i obrońców. Zaoferują one szereg powiązanych ze sobą Operacji, za które otrzymacie wyjątkowe nagrody.

Pierwsza kampania Operacji nosi nazwę „Burzy na wschodzie”. Połączy ona dwie Operacje z dodatku Battlefield 1 W imię cara: „Ofensywę Brusiłowa” i „Czerwony przypływ”. „Burza na wschodzie” będzie dostępna dla posiadaczy Przepustki Premium Battlefield 1 (lub kupionego oddzielnie dodatku Battlefield 1 W imię cara.)

Później, jeszcze w listopadzie, dodamy kampanię „Upadek imperiów”, która połączy Operacje z podstawowej wersji gry: „Żelazne mury” i „Podbój piekieł”. Oprócz wymienionych, szykujemy kolejne kampanie.

Ukończ aktywną kampanię Operacji, zdobywając wymaganą liczbę punktów, zanim kampania wygaśnie. Za każdą ukończoną kampanię otrzymasz wyjątkowy pakiet bojowy. Wpis do kodeksu dotyczący kampanii Operacji będzie dostępny już po pierwszej zakończonej sukcesem kampanii. Ukończ aktywną kampanię jak najwięcej razy, nim jej czas dobiegnie końca.

Czujni komentatorzy pewnie zauważyli, że przesunęliśmy datę premiery kampanii Operacji z października na listopad. Chcieliśmy poświęcić nieco więcej czasu, aby upewnić się, że są one należycie doszlifowane. Dziękujemy wam za cierpliwość.

Szereg poprawek w październikowej aktualizacji

Kontynuując tradycję comiesięcznych aktualizacji Battlefield 1, wkrótce opublikujemy aktualizację październikową. Oczekujcie usprawnień w rozgrywce, nowych nieśmiertelników i ustawień rozgrywki.

Wszystkie aktualizacje są szczegółowo opisane na poświęconej im stronie.

Dziękujemy za lekturę i wspólne tworzenie przyszłości serii. Chcielibyśmy złożyć specjalne podziękowania tym, którzy dołączyli do Battlefield 1 w pierwszym roku od premiery gry – życzymy wam kolejnego udanego roku, pełnego widowiskowych akcji w Battlefield!

Nadchodzi Rewolucja: zagrajcie w letnie misje

2 lata temu
14

Oto nadchodzi Rewolucja. Na rozgrzewkę przygotowaliśmy dla was Letnie Misje Battlefield 1. Misje te stanowią serię wyzwań, które będą wymagać od graczy skupienia na określonym zadaniu i gry zespołowej.

Ukończenie każdej takiej misji będzie nagradzane unikalnym nieśmiertelnikiem i premią do PD oddziału. Nagrodą za ukończenie wszystkich trzech będzie unikalna broń biała: nóż arditi LVC. Możecie tez liczyć na dodatkową nagrodę – niespodziankę, której na razie nie będziemy ujawniać…

Pierwszą z letnich misji jest „Wezwanie do działania”. Waszym celem będzie zagranie, ukończenie i wygrana w trzech pełnych meczach operacji. Misja pozostanie aktywna pomiędzy 15 a 23 lipca.

Jeżeli ukończycie misję o czasie, zostaniecie nagrodzeni nieśmiertelnikiem „Wezwanie do działania” (przyznawanym 31 lipca) oraz premią do PD dla oddziału gracza (aby odebrać tę nagrodę zalogujcie się pomiędzy 23 a 30 lipca).

Przedstawiamy plutony

3 lata temu
23

Przygotuj się na grę drużynową. Dzisiaj wprowadzamy pierwszą część funkcji plutonów w Battlefield 1. To coś, o co prosiliście, z radością więc przedstawiamy nowy element gry. Na początku chcemy skupić się na dodaniu kluczowych elementów, takich jak tag plutonu, tworząc przy tym nową funkcję, którą będziemy w przyszłości rozwijać.

Poniżej opisujemy opcje dostępne od początku:

Twórz i zarządzaj – Dowolny gracz może stworzyć pluton; w plutonie może się jednak znajdować tylko jeden generał – osoba najwyższa stopniem, którą automatycznie zostaje twórca. Tworząc pluton, można podać następujące informacje:

 • Nazwa – ta informacja jest wymagana i musi zawierać 3-24 znaków. Nazwy nie są unikalne, chociaż niektóre mogą być zastrzeżone lub odrzucone przez filtr języka.
 • Tag – ta informacja jest wymagana i musi zawierać 1-4 znaków alfanumerycznych. Tagi nie są unikalne, chociaż niektóre mogą być zastrzeżone lub odrzucone przez filtr języka.
 • Opis – jest opcjonalny, może zawierać do 256 znaków. Użyj go do opisania swojego plutonu w dowolny sposób . Oczywiście filtr języka może uniemożliwić użycie niektórych wyrazów.
 • Emblemat – emblemat plutonu możesz wybrać z osobistej galerii. Jest on nanoszony na pluton, co oznacza, że jeśli później zmienisz emblemat, nie wpłynie to na pluton.
 • Rodzaj dostępu – określa, jacy gracze mogą dołączyć do plutonu i eliminuje pozostałych
  • Otwarty – każdy może dołączyć do plutonu.
  • Wymagana aplikacja – każdy może aplikować do plutonu; członkowie posiadający odpowiednie uprawnienia mogą przyjmować lub odrzucać aplikacje.
  • Zamknięty – po ustawieniu tego trybu nikt nie może dołączyć do plutonu.

Ustawienie to można zmienić w dowolnym momencie, jeśli ma się odpowiednie uprawnienia.

 • Generał – to najwyższy stopień w plutonie; w jednostce może być w danej chwili tylko jeden generał. Twórca plutonu automatycznie otrzyma tę rangę, ale może przekazać ją komuś innemu (a nawet musi, jeśli chce opuścić pluton). Generał ma dostęp do każdej opcji, w tym zmiany nazwy, tagu i rozwiązania plutonu.
 • Pułkownik – pułkownik jest drugi stopniem i ma dostęp do większości opcji zarządzania plutonem – może zmieniać opis, emblemat i rodzaj dostępu. Oznacza to, że często może skutecznie zastąpić generała.
 • Porucznik – to najniższy stopień z opcjami zarządzania. Może przyjmować lub odrzucać zgłoszenia do plutonu, jeśli ustawiona jest opcja „Wymagana aplikacja”, oraz powiązać wynajęte serwery z plutonem.
 • Szeregowy – to stopień, który otrzymuje każdy nowy członek plutonu. Nie zapewnia nic, poza przynależnością do plutonu i możliwością gry z innymi jego członkami. Generalnie zawsze możesz awansować kogoś na stopień poniżej twojego lub degradować bądź wyrzucać członków o niższym stopniu. Uprawnienia kumulują się, więc w przypadku awansu masz pewność, że zachowasz wcześniejsze.
 • Znajdź i dołącz – w plutonach chodzi o wspólną grę. W sekcji „Znajdź pluton” znajdziesz listę polecanych plutonów, opartą o to, w jakich plutonach grają twoi znajomi. Po znalezieniu plutonu sprawdź, czy możesz do niego dołączyć. Do niektórych można przystąpić automatycznie, a do innych trzeba aplikować. Jeśli nie masz szczęścia, pluton będzie zamknięty.
 • Reprezentowanie i granie w plutonie – dla wielu graczy ważne jest reprezentowanie plutonu, więc chcieliśmy jak najbardziej to ułatwić. Gracz może reprezentować tylko jeden pluton naraz; może też nie reprezentować żadnego. Nie traci wtedy stopnia ani członkostwa; to tylko opcja, którą można włączyć i wyłączyć. Kiedy reprezentujesz pluton, jego tag będzie wyświetlany przed twoim imieniem, a zamiast twojego emblematu pojawiać się będzie emblemat plutonu. Zasadniczo nadpisuje on emblemat gracza; od razu widać, że ten reprezentuje pluton.

Poza tagiem i emblematem, jeśli oddział zapełni się graczami reprezentującymi ten sam pluton, nazwa oddziału zostanie automatycznie zmieniona na nazwę plutonu. Ponadto, jeśli reprezentowany pluton przyczynił się w największym stopniu do przejęcia flagi (co najmniej dwóch członków plutonu), na maszcie widoczny będzie proporzec z emblematem plutonu. Będzie się czym chwalić.

Obecnie wprowadziliśmy ograniczenie do 100 graczy w plutonie; jeśli grupa ma więcej członków, sugerujemy utworzenie większej liczby plutonów z tą samą nazwą, tagiem, emblematem i opisem – jeden gracz może należeć do maksymalnie 10 plutonów. Wliczane są w to aktualne aplikacje – jeśli gracz należy do 8 plutonów i aplikuje do 2 kolejnych, to nie może aplikować lub dołączyć do kolejnego plutonu, jeśli nie opuści jednego z aktualnych lub nie anuluje aplikacji. W przyszłości rozważymy zmianę tych limitów.

Chcieliśmy też skupić się na ułatwieniu gry w grupach, dodaliśmy więc możliwość sprawdzenia, gdzie grają znajomi z plutonu i dołączenia do nich.

Najbliższa Przyszłość W Battlefield 1

3 lata temu
11

Teraz nastał najlepszy czas na grę w Battlefield 1. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, słysząc wasze pozytywne opinie o Battlefield 1 Nie przejdąWłożyliśmy w tę grę dużo pracy, więc cieszy nas, że podoba się wam tak jak nam. A to dopiero początek!

Oto szybkie spojrzenie na przyszłość gry.

Comiesięczne aktualizacje Battlefield 1

Pragniemy dostarczyć wam jak najlepsze wrażenia z gry w Battlefield 1. W przeszłości robiliśmy to za pomocą sezonowych patchów. Biorąc pod uwagę nasze plany wobec Battlefield 1, postanowiliśmy przejść na comiesięczne aktualizacje. Dzięki temu będziemy wam dostarczać to co chcecie znacznie szybciej.

Spełnianie waszych oczekiwań wobec gry jest dla nas bardzo ważne. Będziemy wykorzystywać środowisko testowe społeczności CTE, aby sprawdzać wasze pomysły i uczynić naszą ulubioną grę jeszcze najlepszą.

Przedstawiamy plutony

Skoro mowa o aktualizacjach, wkrótce ukaże się wiosenna. Wprowadzi ona jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji: plutony. Wreszcie będziecie mogli połączyć siły ze znajomymi, zdobywać błyskawiczne zwycięstwa i osiągać cele jako jedna jednostka. Czekajcie na dalsze informacje dotyczące plutonów i wiosennej aktualizacji.

Usprawnienia gry oraz poprawki Operacji

Przygotowując kolejne aktualizacje, uważnie wsłuchujemy się w wasze głosy. Przed nami wciąż dużo pracy, aby gra działała jak najlepiej. Majowa aktualizacja będzie poświęcona poprawkom, które poprawią jakość rozgrywki w Battlefield 1.

Wśród nich znajdzie się usprawnienie procesu dołączania do meczów (zwłaszcza w Operacjach). Zniknie także wiele problemów z rozgrywką, dzięki czemu gra będzie znacznie lepiej zbalansowana. Zespół pracuje także nad aktualizacją funkcji wynajmu serwera Battlefield 1, którą powinniśmy udostępnić wkrótce.

Nowe rozszerzenia do Battlefield 1*

Nie możemy mówić o planach na przyszłość, bez zapowiedzi kolejnych dodatków. Każdy z nich będzie zawierał nowe mapy, broń, pojazdy oraz tryby rozgrywki. Przygotowujemy także materiały dotyczące I wojny światowej!

Battlefield 1 W imię cara poprowadzi was na front wschodni, gdzie będziecie walczyć u boku armii rosyjskiej. Poznacie okrucieństwa walki i zaznacie rosyjskiej zimy. Zapraszamy do obejrzenia grafik. Przygotujcie się na nową taktykę wykorzystywaną przez armię rosyjską. Mróz jest zimny, ale stal jeszcze zimniejsza.

Dziękujemy za zapoznanie się z informacjami. Mamy nadzieję, że jesteście podekscytowani planami na przyszłość tak samo jak my. Nadsyłajcie komentarze i do zobaczenia na polu walki.

Aleksander Grøndal, producent wykonawczy Battlefield 1

Andrew Gulotta, producent Battlefield 1

* WYMAGANA GRA BATTLEFIELD 1 NA ODPOWIEDNIĄ PLATFORMĘ (SPRZEDAWANA OSOBNO), WSZYSTKIE AKTUALIZACJE GRY, KONTO EA I POŁĄCZENIE INTERNETOWE.

Witamy na Battlefest

3 lata temu
7

Pora na świętowanie – nadciąga Battlefest z okazji 25 rocznicy DICE! Battlefest to święto całej społeczności Battlefield , a 25 rocznica DICE daje nam dodatkowy powód do świętowania.

Przez dwa tygodnie Battlefest czeka nas mnóstwo atrakcji. Nie przegap żadnego wydarzenia – zobacz, co zaplanowaliśmy na pierwszy tydzień.

29 marca

Zdobywaj podwójne PD: Chociaż Battlefest zacznie się 30 marca, zaczynamy wcześniej od podwójnego PD. Wszyscy gracze Battlefield 1Battlefield 4 i Battlefield Hardline otrzymają podwójne PD między 29, a 31 marca.
30 marca

Współdzielone premium: 30 marca ruszamy z nową akcją. Nazywamy ją „Współdzielonym premium”; pozwoli ona posiadaczom Przepustki Premium Battlefield 1 grać na nowych mapach z nieposiadającymi jej znajomymi. Niedługo pojawi się więcej informacji o akcji.

Codzienny złom za zadania: Wprowadzamy nowy sposób na zdobywanie złomu w Battlefield 1. Otrzymacie do 100 jedn. złomu każdego dnia za granie, wygrywanie i najlepsze zagrania w trybie wieloosobowym.

Nieśmiertelnik z okazji 25 rocznicy DICE: DICE kończy w tym roku 25 lat. Aby uhonorować twórców Battlefield i fanów serii rozdajemy nieśmiertelniki z okazji 25 rocznicy firmy. Sto lat!

Transmisja na żywo #BFWeekly: Wejdźcie na Twitch.tv/battlefield/ 30 marca o 22:00 by obejrzeć rozgrywki w Battlefield 1, otrzymać prezenty i zobaczyć inne niespodzianki.

Nowa gra niestandardowa: Kontynuując tradycję gier niestandardowych udostępniamy nietypowe warianty Battlefield 1 – tym razem na mapach z „Nie przejdą”. Zaczynamy od jednego z ulubionych trybów fanów, „Pola widzenia”.

31 marca

Poprawiona wersja pakietów bojowych: Nowa wersja pakietów bojowych nazywana jest „Poprawką Battlefest” i zawierać będzie wiele skórek na broń i pojazdy. Dostępne będą też elementy układanek trzech nowych rodzajów broni do walki wręcz.

Otrzymaj darmowy pakiet bojowy: Zaloguj się między 31 marca a 1 kwietnia, a otrzymasz nowy pakiet bojowy z poprawki Battlefest.

#FridayNightBattlefield na XP1: Powrót szansy na pogranie w piątki z deweloperami z DICE w #FridayNightBattlefield. W ten piątek gramy tylko na mapach z „Nie przejdą”.

Miłej zabawy. Mamy wiele więcej planów – niedługo zdradzimy szczegóły wydarzeń kolejnego tygodnia.

Wyróżnione

Witamy na Battlefest
3 lata temu